Orbán Viktor kormányfő évértékelő beszédében azt üzente a Budapest Pride szervezőinek, hogy „ne bajlódjanak az idei felvonulás szervezésével. Kidobott pénz és idő”.
A Parlament elfogadja azt a törvényjavaslatot, amely a gyermekvédelemre hivatkozva betiltja a Pride felvonulást.
„Próba Pride” 1.: az LMBTQ-jogokért tartottak felvonulást Budapesten, 25 ember szivárványszínű zászlókkal indult az Erzsébet térről az Andrássy úton át a Hősök teréig, rendőrségi biztosítással.
„Próba Pride” 2.: négy civil szervezet a homofóbia, bifóbia és transzfóbia ellen és a szabad gyülekezésért vonult fel a budapesti Andrássy úton, szivárványos zászlókkal.
Jogvédő szervezetek június 28-ra szivárványos felvonulás tartását jelentik be a rendőrségen. Ez nem a hagyományos Pride, hanem állításuk szerint egy korábban elhalasztott rendezvényük megtartása, épp a 2025-ös Pride-dal azonos időben és útvonalon.
A rendőrség megtiltja a jogvédő szervezetek szivárványos felvonulását.
A Kúria megsemmisíti a jogvédő szervezetek szivárványos felvonulását tiltó rendőrségi határozatot.
A rendőrség másodszor megtiltja a jogvédő szervezetek szivárványos felvonulását, kiegészítve a Kúria határozatában hiányosnak ítélt indoklást.
Karácsony Gergely főpolgármester bejelenti, hogy a főváros önkormányzati rendezvényként szervezi meg a Szivárvány Misszió Alapítvánnyal közösen a Budapesti Büszkeség nevű rendezvényt.
A rendőrség betiltja a fővárosi önkormányzat Budapesti Büszkeség nevű rendezvényét, bár a főpolgármester szerint ez jogszerűtlen, mert önkormányzat nem szervezhet a gyülekezési jog hatálya alá tartozó rendezvényt, így a szombati eseményt sem kezelheti így a rendőrség, azaz betiltani sincs jogalapja.
A Kúria másodjára már a rendőrségnek ad igazat: nem tarthatják meg a jogvédő szervezetek a szivárványos felvonulásukat, ami épp a Pride napján és útvonalán lenne. A jogvédők megtámadják a rendőrségi döntés indokását, mert kellő bizonyítás nélkül mossa egybe az ő rendezvényüket a Pride hagyományokkal.
Az Amnesty International Magyarország bejelenti a rendőrségen a gyülekezési jog alá tartozó rendezvényként is az eredeti Pride-ot.
A rendőrség megtiltja az Amnesty International Magyarország kezdeményezése alapján, a gyülekezési jog alá tartozó rendezvényként szervezett eredeti Pride-ot.
A főpolgármester megerősíti egy Facebook-videóban, hogy a Városháza parktól fog indulni a Budapesti Büszkeség menet, közös nyilatkozatban áll ki a Pride mellett több mint 30 nagykövetség és kulturális intézet.
Tuzson Bence igazságügyi miniszter azt üzente, hogy a szombati felvonulás tiltott rendezvény, hiszen a főpolgármester nem fellebbezett a tiltó határozat ellen, és ha mégis részvételre buzdít, azért egy év börtönt kockáztat.
Tuzson Bence igazságügyi miniszter levélben emlékeztet több budapesti nagykövetséget, hogy a kormány betiltotta a Pride-ot, így a részvétel szabálysértésnek minősül. Arra kéri a diplomatákat, hogy erre emlékeztessék kollegáikat is.
Lázár János építési és közlekedési miniszter egy kérdésre azt válaszolja, hogy erőszak árán nem kell a Pride-ot tiltó törvénynek érvényt szerezni.
A pride engedélyezésére szólította fel a magyar hatóságokat Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke. Orbán Viktor kormányfő válaszában azt kérte a bizottságtól, hogy tartózkodjon a tagállamok bűnüldözési ügyeibe való beavatkozástól.
Tüntetést jelent be a Pride-felvonulás idejére a Mi Hazánk, az Andrássy út – Múzeum körút – Kálvin tér – Szabadság híd útvonalra, illetve az összes budapesti híd elfoglalására is engedélyt kértek. A hídfoglalásra nem, de az útvonalra megadja az engedélyt a rendőrség.
A honlapjára kitett közleményben a rendőrség jelzi, hogy a főpolgármester által meghirdetett önkormányzati rendezvényt továbbra is a gyülekezési jogról szóló 2018. évi LV. törvény hatálya alá tartozó gyűlésnek tartja, a biztonsági intézkedésekről a szervezők nem egyeztettek a rendőrséggel, és megítélésük szerint a várható tömeg és az időjárás kockázatot jelent. Kifogásolják, hogy a szervezők nem vették figyelembe, hogy a tervezett helyszínen, azonos időben több, már tudomásul vett gyűlés is zajlik majd.
A szélsőjobbos Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) gyűlést jelent be a Pride napján a főváros több helyszínére, köztük az önkormányzati rendezvény gyülekezőpontjának megjelölt Városháza parkra. A HVIM szerint a rendőrség megadta nekik az engedélyt erre.
A rendőrség a szóban forgó helyszíneken felszerelt ideiglenes köztéri kamerákról szóló kérdésre azt válaszolja a Telexnek, hogy a hatályos jogszabályoknak megfelelően járnak el, biztosítják Budapest közrendjét és közbiztonságát, és ennek érdekében megteszik a szükséges intézkedéseket.
A Kúria harmadszor is megsemmisítette a rendőrség tiltó határozatát a jogvédő szervezetek által bejelentett szombati eseményre, amelyet ők határozottan nem a Pride-nak tekintenek, hanem egy korábban elhalasztott felvonulásnak, még ha az ideje és útvonala egybe is esik vele. A bíróság új eljárásra kötelezte a rendőrséget, amely várhatóan újabb tiltó határozatot ad ki, módosított indoklással.